Jakie jest standardowe wyposażenie pokoi hotelowych?

nowoczesny pokój hotelowy

źródło: pinterest.com

Wyposażenie będzie zależeć od typu pokoju hotelowego. Najczęściej rozgranicza się tutaj pokoje standardowe, rodzinne oraz tzw. apartamenty. Przeczytaj, jakie meble i sprzęty powinny się znaleźć w każdym z nich.

W standardowy pokoju hotelowym najważniejszym meblem jest oczywiście łóżko (jednoosobowe, dwuosobowe, queen size lub king size). Kolejnym niezbędnym sprzętem jest szafka lub stolik nocny. Zamiast tego mebla można umieścić obok łóżka półkę. Poza tym w standardowym pokoju hotelowym muszą znaleźć się: lampka nocna, szafa wolnostojąca lub wnękowa, stolik lub biurko, jedno lub kilka krzeseł lub foteli, lustro oraz wieszak na okrycia wierzchnie. Dodatkowymi elementami wyposażenia pokoju mogą być urządzenia takie, jak telewizor, radio czy telefon. W niektórych pokojach można znaleźć też np. żelazko i deskę do prasowania. Na koniec trzeba dodać, że każdy z pokoi hotelowych musi posiadać osobną łazienkę z pełnym węzłem sanitarnym, w której na gościa czekają przynajmniej czyste ręczniki i mydło.

standardowy pokój hotelowy

źródło: pinterest.com

Przejdźmy teraz do omówienia wyposażenia hotelowego pokoju rodzinnego. Pisząc w skrócie, jest to po prostu rozbudowany pokój standardowy. Zarówno sam pokój, jak i łazienka, posiadają większą powierzchnię, a na wyposażeniu znajduje się bardziej pojemna szafa oraz większa ilość krzeseł.

Apartament, poza rzecz jasna standardowymi elementami wyposażenia, które wymienione zostały na początku artykułu, posiada aneks kuchenny a czasem też drugie oddzielne pomieszczenie (np. dla dzieci). Część aneksowa wyposażona jest w naczynia, garnki oraz sztućce, dzięki czemu goście mają możliwość samodzielnego przygotowania posiłków.

Oczywiście wyposażenie poszczególnych typów pokoi zależeć będzie też od kraju, w którym znajduje się hotel, a przede wszystkim od ilości gwiazdek, którą może się on pochwalić.

Podobne porady